1. Поискай да спреш. Помисли си за всички примки, които се затягат около твоето желание за свобода: робството на заплата, скуката и подчинението са вредни за здравето и най-вече за творческия импулс в теб.
2. Спри напълно. Защото работещият увеличава своята доза от работа, когато в тях се прояви и най-малкото желание за консумация, половинчатата работа е неефективна. Опитът показва, че е по-лесно да спреш изведнъж, отколкото прогресивно да намаляваш работата си.
3. Избери подходящия момент. Например сега, веднага. Да спреш да възпроизвеждаш жизнените условия на взаимозаменяемата мизерия е силно препоръчително точно сега, в настоящия момент. Добър вариант е да го направиш веднага след празници, когато желанието за работа изчезва спонтанно и можеш да решиш да не започваш отново.
4. Потопи се в благоприятна атмосфера. Накарай хората, с които живееш също да спрат да работят, както и приятели или колеги, с които да си помагате психологически да се откажете от работата. В същото време, това ще ви помогне да не живеете в състояние на страх (да не избягваш другите по време на работната си детоксикация). Да уведомиш близките си, че спираш да работиш може да бъде от полза.
5. Отърви се от изкушенията. Разкарай работата и всички нейни придобивки (кола, телевизор, будилник) от своята околна среда. Спри да носиш часовник на ръката и изхвърли стенния часовник от вкъщи. Избягвай попадането в ситуации, в които прекарваш свободното си време в скучни занимания в зоната си на комфорт (фейсбук, четене на тъпи статии в нета, гледане на филми, пазаруване). Избягвай използването на градския транспорт и се откажи от всякакви вредни навици, като да ходиш по барове с хора, които са ти скучни и не спират да се оплакват от своята работа или да те занимават с разговори за пари и материалните си придобивки.
6. Тренирай своето съзнание и подсъзнание да потвърждават отново и отново твоето решение да спреш да работиш, концентрирайки се върху ползите и позитивните ефекти от него. Не се притеснявай да повтаряш своето желание силно и ясно по няколко пъти на ден, “Аз правя избора да спра да работя и моето здраве се подобрява с всеки изминал ден,” или някоя друга предпочитана формула, с която да затвърдиш своя избор.
7. Дишай дълбоко и изпълни своята нервна система с кислород. На нервните клетки им е нужен четири пъти повече кислород, отколкото на другите клетки в тялото, което означава, че нервната система е най-потърпевшата от всяка работа и грижите, свързани с нея. С всеки ден, в който не работиш отделяй поне по час на ден в дълбоко и бавно дишание, вдишвайки и издишвайки правилно, прави това нещо и във всеки един момент, когато почувстваш желание за дишане. Започни да пътуваш и сменяй сценария, за да може постигнеш още по-голям успех.
8. Откажи се от всички обещани промоции, увеличения на заплатата или подобрения и отстоявай непоколебима позиция, насочена към цялостната концепция да не работиш. Не прави никакви шикалкавения. Напомпай своя ентусиазъм до край, особено в първите няколко дни. Освободи се от всички социални норми и започни да водиш тежки, заплетени спорове и интриги с твоите бивши шефове. Дай приоритет на най-здравословните дейности – тези, в които участваш пряко – и на естествените, жизнени нужди, които ти доставят удоволствие (любов) и изживяване на всеки един момент в неговата пълнота и богатство от удоволствия (пътувания, забавления). За да избегнеш нервното напрежение, което често може да се появи в процеса на пролетарска детоксикация, дрямките са много важни. Четенето на определена субверзивна литература може да бъде от полза за задоволяването на определени важни нужди от унищожаване на системата, за да може от детоксикация да се премине към цялостно излекуване. Намалете и елиминирайте стреса, страха и припряността.
9. Спи до късно през деня. Защото часовете, когато всичко е възможно са онези след полунощ, лягай си да спиш късно.
10. Запознай се с най-радикалните идеи и всичко отвъд тях, което ще ти помогне да се пребориш с несигурното бъдеще, което често ще последва, когато робството на заплата изчезне.
Ако желаеш да постигнеш успех, винаги отказвай първата получена нова оферта за работа.